Wybór grupy docelowej, a cechy nieruchomości

Do jakiej grupy docelowej dedykujesz swoją inwestycję ? Jakie cechy wpływają na atrakcyjność nieruchomości dla potencjalnego kupującego ? Dzisiaj powiemy Wam jak w prosty sposób określić grupę oraz na jakie cechy nieruchomości zwrócić uwagę. Jesteście gotowi ?

Kiedy zbadaliśmy rynek ( o badaniu rynku znajdziecie tutaj http://noweobliczemieszkania.pl/2018/01/30/pierwsze-kroki-zaczynajac-inwestowanie-w-nieruchomosci/) i wybraliśmy najlepszą dla nas lokalizację, czas zadać sobie pytanie dla kogo będziemy remontować mieszkanie. Jest to również powiązane z lokalizacją, ale o tym będzie później 🙂  Dlaczego to jest ważne ?  Ponieważ określenie grupy docelowej pozwoli nam lepiej oszacować koszt remontu oraz strategię sprzedaży.

Jak można podzielić grupę docelową ?

Podzielenie grupy docelowej nie jest problemem, chyba, że chcemy ją dzielić na wiele aspektów (np. wiek, ilość osób, pochodzenie, itp.). Najprostszym sposobem, który sprawdza się u nas jest podzielenie grupy na inwestorów oraz rodzinę. Czemu taki podział ? To proste – remont w tych dwóch grupach najbardziej różni się między sobą.

Grupa I – Inwestor

Wybierając inwestora jako grupę odbiorców warto wziąć pod uwagę wspomnianą wcześniej lokalizację. Wielu z nich, w większych miastach będzie wynajmować mieszkanie – a wiadomo czym bliżej pracy lub uczelni tym bardziej korzystnie. Ważna jest również bliskość do komunikacji miejskiej, by była możliwość połączenia z jak największą częścią miasta.

Dla inwestora istotną kwestią jest ilość pokoi w mieszkaniu. Czym więcej tym lepiej – choć nie zawsze. Obserwując rzeszowski rynek wywnioskowaliśmy, że studenci nie chcą mieszkać w więcej niż 4, maksymalnie 5 osób. Powód jest prosty – wiele osób – jedna łazienka – rano wielka kolejka 🙂

Remontując mieszkanie pod inwestora, warto mieć na uwadze ilość potrzebnych mebli w zależności od ilości pokoi. W kuchni wystarczy, aby każdy miał jedną szafkę dla siebie. Tylko uważajcie na studentów związanych z gastronomią, oni mogą potrzebować znacznie więcej miejsca w kuchni 🙂 W łazience doskonałym rozwiązaniem jest prysznic. Po pierwsze znacznie mniejsze zużycie wody,  po drugie nie trzeba zmywać całej podłogi w łazience, a po trzecie szybciej go wysprzątać po kąpieli.

Kiedy my nasze dwa mieszkania przygotowywaliśmy pod inwestora szczególne było wstawienie mebli do pokoju. I może wydawać się dużym kosztem kupienie kilku łóżek, biurek czy szaf, to w rzeczywistości jak dobrze poszperacie w Internecie znajdziecie dobre ceny. Jeśli chodzi o fajne i niedrogie szafy polecamy z Ikei szafę BOSTRAK (http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/20334903/). Również w Ikei możecie znaleźć świetne regały na książki. U nas zastosowaliśmy regały GERSBY (http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/70261131/).

Grupa II – Rodzina

Teraz zajmijmy się kolejną grupą jaką jest rodzina. Doświadczenie z inwestycjami pod rodzinę poznaliśmy na własnej skórze podczas przygotowanie mieszkania dla nas. Możemy się pochwalić, że nasza kolejna inwestycja jest dedykowana tej grupie odbiorców. Mamy dla Was kilka wskazówek przed podjęciem remontu dla rodziny.

Dla inwestorów, jak i dla rodziny powielającą się cechą jest lokalizacja. Z tym, że dla rodziny ważne będą inne jej atuty. Rodzina może mieć wiele preferencji, mogą być dla nich ważna odległość szkoły, przedszkola czy sklepów, lecz również są rodziny, które cenią sobie spokój i kameralne miejsce.

Rodzina będzie potrzebowała miejsca parkingowego. Dzisiaj ciężko znaleźć rodzinę, która nie ma samochodu, ba nawet jest coraz więcej posiadających dwa samochody. Wyobraźcie sobie, że nie ma miejsca parkingowego przy mieszkaniu, w jednej ręce siatki z zakupami, w drugiej dziecko i idziecie z tym wszystkim, a droga wtedy ciągnie się w nieskończoność 🙂 Chcielibyście tak ? My na pewno nie !

Istotną kwestią dla tej grupy jest posiadanie jednego większego pokoju – salonu. Nawet przy sprzedaży naszej ostatniej inwestycji (przeznaczonej dla inwestora), gdy przychodziły rodziny dużym minusem był brak większego pokoju. Miejcie to na uwadze ! A i jeszcze balkon ! To już jest must have 🙂 

Nawiązując do mebli warto wyposażyć kuchnię w więcej szafek, niż jedna na osobę. W rodzinie zawsze jest więcej naczyń, gotowania, produktów żywnościowych. Dlatego nie zapomnijcie zrobić szafek na sztućce, duże garczki czy brytfanki do pieczenia. W łazience różnie to się sprawdza. Jedni wolą prysznic, drudzy wannę. Jednak osobiście wybralibyśmy wannę, gdyż przy małym dziecku lepiej je wykąpać, a na dodatek relaks w wannie pełnej piany to jest coś J Jeśli chodzi o pokoje super sprawdza się zrobienie jeden ozdobnej ściany (nie musi być cała, wystarczy wyznaczyć kwadrat czy pas) na telewizor oraz szykowne oświetlenie, które nada wnętrzu elegancji i przytulności.

Podsumowanie

Reasumując nasz dzisiejszy wpis o grupie docelowej wyznaczcie ją sobie przed remontem, gdyż sami widzicie ile jest istotnie różniących się cech. I pamiętajcie ! Remont przeprowadzony dla rodziny może pochłonąć więcej kosztów, ale da Wam  ona lepszą cenę za piękne mieszkanie niż inwestor, który liczy zyski i kieruje się ceną za metr kwadratowy. Jest jeszcze wiele aspektów dotyczących remontu dla grupy docelowej, ale o tym może Wam opowiemy innym razem 🙂

Jeszcze jedna dla Was wskazówka ! Przed kupnem mieszkania zadajcie sobie pytanie: Czy chciałbym tu mieszkać ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.