Piąty flip – mieszkanie bez remontu

W ostatnim wpisie była mowa o ekipie remontowej. Możecie tutaj zajrzeć http://noweobliczemieszkania.pl/2019/05/02/ekipa-remontowa-jak-wybrac-najlepsza/. A dziś dodajemy do wpisu takie „piękne” zdjęcia mieszkania, które nadaje się do generalnego remontu. Otóż naszego piątego flipa nazywamy „na brzydko”. Czemu na brzydko? Ponieważ po raz pierwszy sprzedaliśmy mieszkanie bez remontu. Ahh żeby tak było zawsze…

Kolejne mieszkanie bardzo różniło się od poprzednich. Było duże – metraż ponad 60 m2 oraz na 4. piętrze bez windy, ale z balkonem. Grupa odbiorców bardzo zmalała, lecz to nas nie zniechęciło. Byliśmy pewni, że prędzej czy później mieszkanie zostanie sprzedane i to bez remontu! Co nas podkusiło do zakupu tego mieszkania? Oczywiście, że CENA! 

To mieszkanie udało się nam nabyć  za niezbyt wygórowaną kwotę. Jak? Na przetargu (nie komorniczym). 😀 Idąc na przetarg wszystko mieliśmy już obliczone. Za jaką kwotę możemy kupić nieruchomość, by sprzedała się bez remontu. Wiedzieliśmy, że remont na tak dużym mieszkaniu sporo by nas kosztował, nie wspominając o ilości poświęconego czasu. Gdyby nie odpowiednie obliczenia łatwo można byłoby popłynąć i bujać się z taki mieszkaniem przez długi czas. A najlepsze jest to, że obok naszego mieszkania było takie samo, tylko że wyremontowane i nawet cena nie była taka wysoka. Nasze sprzedało się w 2 tygodnie, a było to we wrześniu ubiegłego roku. Tamto stoi do dziś. Może są jacyś chętni? 😀

Sprzedaż takiej nieruchomości jest bardziej wymagająca. Tutaj zachodzi potrzeba wykazania się znacznie większymi umiejętnościami sprzedażowymi. Do pięknego mieszkania dużo łatwiej zachęcić kupujących pokazując jego zalety. W mieszkaniu do generalnego remontu tych cech jest bardzo niewiele oraz minusy ostatniego piętra i dużej powierzchni dają się we znaki.

Jakby każde mieszkanie można było tak szybko sprzedać…

 

Człowiek nie namęczy się zbyt dużo, a zarobi. Ale to są tzw. „strzały” i często się one nie trafiają, choć to nie był nasz ostatni taki „strzał”. O kolejnym będzie niebawem, bo jego historia również jest ciekawa. Odpowiednie badanie rynku przynosi sukces. Tutaj zbadaliśmy rynek nie pod względem dzielnic czy osiedla, lecz jako całe miasto. Nie jest duże, więc wyłapaliśmy cechy, które pomagają przy obrocie nieruchomościami w mniejszych miejscowościach. Dzięki czemu w małych miejscowościach zrobiliśmy już 6 flipów!

remont, mieszkanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.